TalentBlog

Leadership

Domů Talentblog Leadership

Změna je business: Jak překonat neochotu lidí k inovacím

22. 7. 2024 | Michal Martoch

Nejdůležitějším aspektem v řízení změn, je změna na straně lidí. Prastarou lidskou přirozeností však je zůstávat v bezpečné zóně toho známého. Jak s tím pracovat v rámci firmy? Článek přináší praktické tipy pro manažery, jak efektivně řídit změny a minimalizovat odpor zaměstnanců vůči inovacím.

Jak rozvojový emoční program ovlivnil management technologické divize společnosti O2

27. 6. 2024 | Dominik Guzdek

Lucie Dudová a Jiří Čapek z O2 Czech Republic probírají s Michalem Martochem hlavní posuny týmů po absolvování rozvojového emočního programu. Popisují rychlost implementace dovedností a změn, které vedly k efektivní komunikaci, urychlení procesů a prohloubení mezilidských vztahů.

Autentický leader z pohledu Vratislava Nakvasila, provozního ředitele Šlechtitelská stanice vinařské ve Velkých Pavlovicích

5. 6. 2024 | Dominik Guzdek

Vratislav Nakvasil otevřeně hovoří o pracovních změnách po absolvování programu Autentický leader. Odkrývá skutečnosti, které mu otevřely oči a umožnily mu úspěšně implementovat nové dovednosti do praxe.

Autentický leader očima Patrika Materny

2. 6. 2024 | Dominik Guzdek

Patrik Materna ve videorozhovoru sdílí své zkušenosti z programu Autentický leader. Zhodnocuje přínosy a porovnává svůj přístup před a po absolvování. Otevřeně hovoří o tom, jak umí lépe ovládat své emoce během pracovního dne.

Michal Martoch v podcastu StartupEdu: Lídr nemá být namachrovaný borec, důležitá je sebereflexe

20. 5. 2024 | Dominik Guzdek

V podcastu StartupEdu sdílí Michal Martoch své začátky v leadershipu a podnikání. Poodkrývá také nový projekt PeopleBoard.ai a rozebírá práci s AI a mladou generací Z. Nejvíce ho během kariéry inspirovali lidé, které potkal náhodně.

Michal Martoch v podcastu: Opomíjená emoční vyzrálost manažerů ve firmách

2. 5. 2024 | Andrea Šimoníková

V podcastu EVOLVE Stories se Michal Martoch a Michal Toman věnují tématu emoční vyzrálosti manažerů. Michal Martoch sdílí své odborné znalosti v jednoduché a praktické formě, čímž pomáhá posluchačům přiblížit jednotlivé stupně emoční zralosti.

Sebereflexe je pro úspěšné lídry nezbytná. Máte jí dostatek?

5. 12. 2023 | Michal Martoch

Objevte, jak sebereflexe ovlivňuje leadership a její klíčovou roli pro úspěch v řízení. Bez ní riskujete neschopnost objektivně hodnotit vlastní chování i jeho dopady na tým a firmu. Zjistěte, jak sebereflexi efektivně rozvíjet a zlepšit své vedení.

Manažeři v bitvě s časem: jak vyváznout z věčného „nestíhám”?

17. 10. 2023 | Michal Martoch

Přestože se time management v businessu objevuje už léta a snad úplně všude, 53 % manažerů zažívá pocit vyhoření. Proč je moderní pracovní svět tak vypjatý a jak najít cestu ven z časové tísni? Přečtěte si příběh Pavla a objevte řešení.

Téma pro lídry: „Nejsem dost dobrý“ aneb jak si poradit s nadměrnou sebekritikou

18. 9. 2023 | Michal Martoch

Cítíte se jako lídr někdy nedostačující? Tato nejistota může být vaším krokem k lepšímu vedení. Přečtěte si, jak transformovat sebekritiku na cestu k vynikajícímu leadershipu a překonat vnitřní bariéry, které brání vašemu růstu.

Obávaná transformace vedení přinesla holdingu stabilitu

30. 8. 2023 | Michal Martoch

Odejít do důchodu a předat řízení firem se může zdát jako pohádka, ale co když nejsou nástupci připraveni? Příběh zkušeného majitele, který se rozhodl pro program Autentický leader. Odhaluje, jak důležitá je rozvoj manažerů pro hladký přechod vedení.

Analýza: 49 % lídrů nemá pro svou práci potřebné dovednosti. Autentický leadership jim může pomoci

7. 8. 2023 | Michal Martoch

Průzkum ukazuje, že leadership je považován za klíčovou složku úspěchu a rozvoje organizací, avšak polovina lídrů nemá potřebné dovednosti pro svou roli. Přestože výsledky nejsou povzbudivé, situace má řešení.

Emočně inteligentní manažeři jsou úspěšnější. Patříte k nim?

22. 6. 2023 | Michal Martoch

Emoce hrají klíčovou roli v našem pracovním životě a výkonnosti. Studie ukazují, že manažeři s vysokou emoční inteligencí vedou spokojenější týmy a dosahují lepších výsledků. Objevte sílu emoční inteligence a zjistěte, jak může zlepšit váš pracovní výkon i atmosféru v týmu.

Podnikatel Petr: “Bez práce s emocemi bych synovi firmu těžko zvládl předat”

13. 4. 2023 | Michal Martoch

Po 20 letech úspěšného vedení stavební firmy se chystá předat žezlo synovi Davidovi. Nejistota a stará nedorozumění však stíní tento plán. Zjistěte, jak konzultace odhalila silné a slabé stránky Davida a jakou cestu si otec se synem zvolili pro budoucnost firmy.

5 hlavních dopadů autentického leadershipu

23. 3. 2023 | Michal Martoch

Naučte se být autentickým lídrem a objevte 5 klíčových dopadů autentického leadershipu. Tento článek nabízí průvodce pro rozvoj autenticity v práci a vysvětluje, proč je důležité neustále se v tomto směru zdokonalovat.

Jak se stát Autentickým leaderem? Nestačí číst chytré knihy. Potřebujeme ochotu projít vnitřní změnou

13. 8. 2022 | Michal Martoch

Staňte se Autentickým leaderem: více než knihy, je třeba procházet vnitřní změnou. V době rychlých změn a nejistot je klíčové rozvíjet komunikační dovednosti a psychologické porozumění pro motivaci týmu.

Jedno školení za druhým, a přesto necítíte posun? Položte si jednu klíčovou otázku

31. 5. 2022 | Michal Martoch

Školení za školením a bez citelného pokroku? Klíčové je pochopit, co váš tým opravdu potřebuje. Nezjištění aktuálního stavu a skutečných potřeb vede k mrhání investicemi do rozvoje. Zjistěte, jak na to.

Zábava, nebo výkon? Jak vám poznání skutečných hodnot může pomoci zlepšit motivaci v týmu?

11. 1. 2022 | Michal Martoch

Poznejte, jak efektivně zlepšit motivaci týmu skrze pochopení skutečných hodnot. Zjistěte, zda je pro váš tým důležitější zábava nebo výkon, a jak toto poznání může vést k lepším výsledkům.

Manažerské poučky nefungují: výsledky vám přinese autentický leadership

11. 10. 2021 | Michal Martoch

Knihy a univerzální poučky jak být dobrým leaderem seženete v každém knihkupectví. Jak se mění doba a trendy na trhu, mění se také požadavky na jednotlivé vedoucí funkce.

10 + 1 tip pro práci na dálku pro manažery

19. 1. 2021 | Michal Martoch

Získejte 10+1 esenciálních tipů pro práci na dálku určené manažerům. Tyto rady vám pomohou zefektivnit řízení týmu a zlepšit výsledky, i když nejste fyzicky přítomni.

Management v době COVIDu: 3 důvody, proč se někteří manažeři bojí home office

29. 10. 2020 | Michal Martoch

Manažeři čelí výzvám i příležitostem při vedení týmů na dálku. Zjistěte, jak překonat osobní obavy a adaptovat se na změny, abyste mohli efektivně a úspěšně vést svůj tým i v nejistých časech.

Autentické vedení vyžaduje odvahu. Lidé o sobě musí zjistit i to, co vědět nechtěli.

18. 8. 2020 | Časopis Ekonom

Lídr, který pozná sám sebe, vede tým efektivněji. Michal Martoch z Talentworku vysvětluje, proč autentické vedení a hluboké sebepoznání vedou k nejlepším výkonům.